polski biznes
30/11/2022 Autor admin Wyłączono

Jak uratować polski biznes?

Przedstawiciele pięciu sektorów poszukują odpowiedzi na to nurtujące wszystkim pytanie. W czasach kryzysu gospodarczego jest to prawdziwe wyzwanie. Nastały bardzo trudne czasy dla biznesu. Najpierw cios zadała pandemia koronawirusa, potem inwazja Rosji na Ukrainę, teraz kryzys energetyczny i wysoka inflacja w Polsce.

Stoimy w obliczu największego kryzysu energetycznego od dekad. Oznacza to poważne wyzwania, które czekają polską i europejską gospodarkę. Biznes musi stawić czoła kluczowym wyzwaniom. W trackie Kongresu odbędą się m.in. dyskusje na temat kondycji i przyszłości małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce.

II Kongres ESG Polska Moc Biznesu

Wszystkie te czynniki miały bardzo duży, negatywny wpływ na działalność licznych polskich przedsiębiorstw. Firmy stoją przed poważnymi wyzwaniami – jak m.in. wysokie rachunki za energię. Na te tematy będą wspólnie rozmawiać eksperci w trakcie Kongresu ESG Polska Moc Biznesu.

Podczas II edycji Kongresu Polska Moc Biznesu na PGE Narodowym spotkają̨ się̨ przedstawiciele wielu środowisk. Zaproszenie przyjęli prywatni przedsiębiorcy, przedstawiciele spółek państwowych, rządu, NO-sów, wyższych uczelni, rządu, politycy, samorządowcy, sportowcy oraz dziennikarze.

Kongres ma być szansą na wypracowanie międzynarodowych ustaleń. Transformacja energetyczna to odpowiedzialność dużych rynkowych graczy, ale też działania lokalnego biznesu. Oznacza to, że potrzebne są także międzysektorowe ustalenia. Spotkanie może pomóc wypracować wspólne stanowisko i obrać konkretny kierunek.

Poważny kryzys energetyczny

Kryzysy energetyczny wywołany przez Rosję ma zdestabilizować zachodnie gospodarki. Skutki odczuwa każdy z nas – zarówno na szczeblu zawodowym, jak i w domu. Najmocniej dotyka on jednak przedsiębiorców. Rachunki za gaz oraz za energię elektryczną wzrosły dla nich kilkukrotnie. Wiele firm zmienia biura i magazyny na mniejsze, inne ograniczają działalność, a także rozważają jej zamknięcie.

Kar, foto: Skitterphoto / pixabay