przedsiębiorca
24/08/2022 Autor admin Wyłączono

Konto Przedsiębiorcy na Biznes.gov.pl. Pomoc w prowadzeniu własnego biznesu

Można prowadzić firmę, nie zakładając Konta Przedsiębiorcy, ale narzędzie to jest dużym ułatwieniem. Jego brak wiązać się będzie z wizytami do urzędów – możesz tego łatwo uniknąć, rejestrując konto na gov.pl. Poniżej szczegóły.

Nie stój w kolejkach do urzędu

Czas lepiej przeznaczyć na hobby, obowiązki domowe oraz na rozwój własnego biznesu niż na spacery do urzędu. Konto Przedsiębiorcy w serwisie informacyjno-usługowym Biznes.gov.pl to duże ułatwienie dla prowadzących własny biznes.

By załatwić daną sprawę w CEIDG online, można to zrobić jedynie z poziomu Konta Przedsiębiorcy. Jedna rejestracja to wiele możliwości z Kontem Przedsiębiorcy.

Konto Przedsiębiorcy na Biznes.gov.pl oferuje

  • pełen dostęp do informacji zgromadzonych w rejestrze Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG),
  • kompleksowość – to jedno miejsce służące do załatwiania spraw w CEIDG i do zarządzania nimi,
  • możliwość założenia adresu i skrzynki do e-Doręczeń,
  • łatwy i szybki dostęp do urzędów z każdego miejsca – 24h.

Prosta rejestracja Konta Przedsiębiorcy

Rejestracja konta jest bardzo prosta i intuicyjna. Odbywa się w trakcie pierwszego logowania na Konto Przedsiębiorcy. Podczas rejestracji trzeba podać adres e-mail, niezależnie od sposobu logowania się. W ten sposób zyskujemy dostęp do wszystkich funkcjonalności konta. Niezbędny jest także Profil Zaufany, e-Dowód lub dostęp do usługi moje ID.

Jakie sprawy można załatwić z Konta Przedsiębiorcy?

Konto Przedsiębiorcy zapewnia wiele możliwości – poniżej znajdziesz przykładowe, najpopularniejsze z nich. Konto pozwala załatwić różne sprawy administracyjne na jednej platformie, dzięki czemu nie trzeba wybierać się do wielu różnych urzędów. Oto kilka przykładowych spraw, które można zrealizować w koncie na Biznes.gov.pl:

  • rejestrację, zawieszenie, wznowienie i zakończenie działalności gospodarczej w CEIDG,
  • zaświadczenie potwierdzające status podatnika VAT,
  • zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach i ZUS,
  • uznanie kwalifikacji swojego zawodu,
  • uregulowanie świadczenia usług transgranicznych w Polsce.

Zakładka „Moja firma” – wszystko w jednym miejscu

Każde pismo wysłane do urzędu za pośrednictwem Biznes.gov.pl, a także odpowiedzi urzędników, są zapisywane na Koncie Przedsiębiorcy w zakładce „Moje sprawy”. Z kolei wnioski CEIDG znajdują się w zakładce „Moja firma ”.

Zakładka ta gwarantuje dostęp do wszystkich spraw związanych z wpisem do rejestru CEIDG. Znajdują się tu również aktualne dane firmy, można dokonać zmian wpisu w CEIDG oraz sprawdzić status wniosku (przedsiębiorca otrzyma też e-mail z potwierdzeniem).

Zakładka Pełnomocnik – wsparcie dla przedsiębiorcy

To niemal „prawa ręka” każdego właściciela firmy w prowadzeniu biznesu. Wielu przedsiębiorców korzysta z usług pełnomocnika lub prokurenta, który w ich imieniu załatwia sprawy urzędowe. Konto Przedsiębiorcy pozwala na wpisanie pełnomocnika lub prokurenta do CEIDG i umożliwia mu sprawne zarządzanie uprawnieniami. Pełnomocnictwa do działania w imieniu firmy można udzielić więcej niż jednej osobie.

KaK, f: StartupStockPhotos / pixabay